Startup Poznań 2015

 

W ramach V edycji Dni Przedsiębiorczości Poznań, drugi raz odbył się Startup Poznań - wydarzenie organizowane przez Miasto Poznań oraz partnerów. Wzięło w nim udział blisko 1500 uczestników, w tym twórcy firm technologicznych oraz osoby, które szanse rozwoju swojego biznesu upatrują w wykorzystaniu nowoczesnych i innowacyjnych metod zarządzania, marketingu i projektowania usług.

 

21 i 22 kwietnia na terenach Międzynarodowych Targów Poznańskich zebrali się przedsiębiorcy oraz osoby, które dopiero planują założyć własną firmę. Podobnie jak w poprzedniej edycji, w tym roku również organizatorzy dołożyli szczególnych starań, aby umożliwić uczestnikom pozyskanie wiedzy z zakresu tworzenia produktów, komunikacji z klientami i zarządzania finansami, a także poszerzenie kontaktów i zdobycie nowych kontrahentów.

 

W ofercie programowej znalazło się ponad 30 wystąpień ludzi świata biznesu i nowych technologii oraz 15 praktycznych warsztatów poprowadzonych przez przedstawicieli uznanych firm takich jak Google, Microsoft, czy Samsung. Program został podzielony na dwa bloki tematyczne: “Starupy i technologie” (21 kwietnia) oraz “Biznes w nowym wydaniu” (22 kwietnia).

 

Podczas pierwszego dnia, który został poświęcony firmom technologicznym i startupom, uczestnicy mieli okazję zebrać fachową wiedzę m.in. z zakresu trendów technologicznych i prototypowania, a także wziąć udział w debacie przedsięborców, którzy dzielili się swoimi doświadczeniami i w warsztatach, których głównym celem było pobudzenie kreatywności, zainspirowanie, ale również przekazanie informacji na temat tajników funkcjonowania portali społecznościowych.

 

Drugi dzień został zadedykowany właścicielom biznesów tradycyjnych, którzy poszukują nowych możliwości rozwoju swoich firm. Oferowane tego dnia warsztaty poświęcone były zagadnieniom związanym ze stawianiem pierwszych kroków w sprzedaży internetowej, zarządzaniem finansami, ale także z zasadami współpracy z ludźmi nauki, budowaniem wizerunku marki, projektowaniem produktu i zespołu.

 

Atrakcyjnym uzupełnieniem programu tegoroczengo wydarzenia, okazał się MAKERspace Poznań. Uczestnicy mieli okazję zapoznać się z wieloma projektami hardware’owymi, takimi jak popularne drukarki 3D, drony, czy roboty.

 

W ramach tegorocznego Startup Poznań działała również Strefa Doradcza. Uczestnicy mogli uzyskać tam bezpłatne wsparcie doradcze z zakresu prawa, podatków, promocji oraz planowania biznesu.