PARKMAG- BIULETYN POZNAŃSKIEGO PARKU TECHNOLOGICZNO-PRZEMYSŁOWEGO.

 

 

PARK MAG

To dwumiesięcznik, który powstał z myślą o lokatorach Poznańskiego Parku Technologiczno-Przemysło-wego. Dlatego tworząc makiety poszczególnych wydań szukaliśmy tematów związanych z „parkową” wspólnotą.

 

 

 

 

 

 

 Chcemy prezentować wydarzenia z życia biznesu na arenie naszego miasta, Polski i świata. Nadal jednak część magazynu poświęcamy istotnym wydarzeniom z życia Parku i prezentujemy firmy mające tu siedzibę.

 

 

 

  

Naszym celem jest stworzenie profesjonalnego magazynu, źródła porad biznesowych.

  Zapraszamy Państwa do lektury!

 

 

 

 

 

 

 

 

Parkmag nr O

misja innowacja
 

 

W  zerowym numerze PARKMAG o Poznańskim Parku Technologiczno Przemysłowym, przedsiębiorczości i startupach rozmawiamy z Grzegorzem Michalskim - 

prezesem Wielkopolskiego Centrum Wspierania Inwestycji. Prezentujemy lokatorów Parku i relacjonujemy spotkanie z Andrzejem Głowackim, prezesem

grupy DGA SA i prelegentem pierwszego spotkania z cyklu MIND PARK, nowej inicjatywy PPTP. W cyklu ZOOM – ważne zagadnienia pod lupą. Nasi eksperci radzą jak nie dać się zaskoczyć fiskusowi, czyli co się zmienia się w przepisach podatkowych dla przedsiębiorstw.

 

Mam nadzieję, że będą Państwo sięgać po nasz biuletyn chętnie.

 

 

Parkmag nr 1

business run
 

 

W bieżącym numerze pochwalimy się nowymi inwestycjami Wielkopolskiego Centrum Wspierania Inwestycji, przypomnimy o idei MIND PARK, prezentując sylwetkę kolejnego mentora, pana Bartka Goli, twórcy funduszu SpeedUp.

W ważnych zagadnieniach pod lupą tłumaczymy czym jest w praktyce popularne ostatnio

 

finansowanie społecznościowe – crowdfunding. Rozbudowujemy naszą akademię eksperta zapraszając kolejnych specjalistów do współtworzenia kolumny poradnikowej. Tym razem Kamil Górecki z firmy Smartbox opowiada o funduszach unijnych dla przedsiębiorców.  

 

Życzymy miłej lektury.

 

Parkmag nr 2

święta - dobry czas relacji

 

Święta Bożego Narodzenia i Nowego Roku, to szczególny czas. Warto wykorzystać go na budowanie relacji nie tylko tych w gronie rodziny, ale także partnerów biznesowych. Krótki artykuł w naszym magazynie przypomina, jak ważne jest – z biznesowego punktu widzenia – budowanie dobrych relacji. 

W grudniowym numerze pokazujemy kilka nowych

 

inicjatyw i pomysłów na nowy, 2014 rok. Prezentujemy udane projekty lokatorów Inkubatora PPTP - firm: Info Baza Technology i ITgenerator, a w cyklu My name is… przedstawiamy firmę Eleet. Jak zwykle, nasi doradcy przygotowali porady z zakresu zmian w  podatku VAT, finansowania projektów, jak również kontaktów z inwestorem.

 

Zachęcamy do przeczytania.

 

Parkmag nr 3

Design thinking

 

Trzeci numer magazynu PARKMAG jest już zapowiedzią przedwiośnia. Pokazujemy nowe trendy w myśleniu i niestandardowe metody prowadzące do rozwoju kreatywności. Szczególnie polecamy lekturę artykułu „Ludzka metoda”

Katarzyny Talagi i Iwony Gasińskiej- Mulczyńskiej, które piszą o design thinking jako o nowym podejściu do pracy, budującym zaangażowanie i kreatywność, jako o metodzie

 

nastawionej na tworzenie innowacji. Zachęcamy również

do przeczytania artykułu o tym, jak powinny wyglądać nasze miejsca pracy, by służyły kreatywności. Ponadto w numerze kontynuujemy nasz poradnik podatkowy, radzimy, jak skorzystać z pomocy doradców i o co ich pytać, by otrzymać ofertę, która jest dla nas atrakcyjna.

 

Miłej lektury!

 

Parkmag nr 4

skoda app days

 

Za nami Święta Wielkanocne, a przed nami długi, majowy weekend. Świetna okazja do wypoczynku, pikników, grilla i cieszenia się rozkwitającą wiosną. Warto jednak wygospodarować w tych dniach kilka chwil by poczytać najnowszy numer Park Magu. 

Piszemy między innymi  o najważniejszej imprezie, w której będziemy brali udział już 7 i 8 maja,  

czyli o Poznańskich Dniach Przedsiębiorczości, których mamy zaszczyt być oficjalnym partnerem.W oczekiwaniu na Finałową Galę, przybliżamy również założenia konkursu „Lider Przedsiębiorczości  2014”, w którym po raz pierwszy stworzono kategorię dla młodych firm – startup’ów. 

Miłej lektury!

 

 

Parkmag nr 5

lato festiwali

 

Staraliśmy się, aby ten numer był lekki i pełen wakacyjnych klimatów. Przygotowaliśmy obszerny materiał poświęcony festiwalom muzycznym, które już na stałe wpisały się w kalendarz wydarzeń kulturalnych.

W tym numerze także zachęcamy do aktywnego spędzania wolnego czasu, a pomaga nam w tym Arkadiusz Helsner z Mad Kittens, który w rozmowie z nami zaraża pasją do wakeboardu.

 

W cyklu Parklife znajdziecie Państwo relacje z czerwcowego spotkania MIND PARKU, którego gościem byli niesamowici gdańszczanie Marek i Mateusz, twórcy gry edukacyjnej Professor Why?. Tradycyjnie przedstawiamy jedną z firm działających na terenie Parku – tym razem CURULIS.

 

Miłej lektury!

 

Parkmag nr 6

global fashion battle

 

Poznań coraz silniej zaznacza swoją obecność na mapie europejskich miast. Właśnie zakończyły się: międzynarodowy festiwal filmu i muzyki “Transatlantyk Festiwal Poznań” oraz znany w całej Europie:  “Dancing Poznań” – czyli profesjonalne warsztaty taneczne, odwiedzane co roku przez setki miłośników tańca. Przed nami kolejne wydarzenia. Tym razem nie kulturalne lecz biznesowe.

 

Już we wrześniu startują dwa nowe projekty związane z innowacyjnością i kreatywnością: Startup Weekend Tech& Fashion oraz Poznań Open Innovation Marketing. Są to z pewnością niezwykłe wydarzenia o zasięgu globalnym. Szczegóły dotyczące tych wydarzeń znajdziecie w newsach z miasta.

Ponadto w numerze krótka relacja z pierwszego Poznań Offline Party.

 

Parkmag nr 7

selfie w reklamie mobilnej

 

Jak grzyby po deszczu powstają inicjatywy, ruszają wydarzenia i konkursy tworzone z myślą o młodych przedsiębiorcach. W samym tylko Poznaniu nie sposób zliczyć instytucji wspierających przedsiębiorczość: inkubatory przedsiębiorczości, strefy coworkingowe, warsztaty, spotkania z mentorami... Można się zastanawiać czy mają one sens, komu służą i czy warto w nich uczestniczyć? 

Odpowiedzi na takie pytania szukać można w przygotowanym przez nas artykule „Udział w imprezie dla startu’pów – warto?”. Ponadto w numerze jak zawsze zachęcamy do poczytania o tym, co nowego w Parku i przyjrzenia się firmie z inkubatora. Tym razem o sobie opowiedzieli Open Nexus.

 

Życzymy miłej lektury! 

 

 

Parkmag nr 8

nowa perspektywa

 

W holu naszego Parku żywa choinka przypomina, że Święta Bożego Narodzenia i Nowego Roku są coraz bliżej.  Z tej okazji chcielibyśmy życzyć wszystkim naszym czytelnikom, aby Nowy Rok obfitował w szczęcie, które pozwoli im osiągać sukcesy i unikać zagrożeń.

W ostatnim numerze tegorocznego Parkmagu nie zrobiliśmy tradycyjnych podsumowań. Z dumą za to chcemy podkreślić, że inicjatywy startupowe nabierają tempa i znaczenia, a Poznań, od lat

 

uznawany za kolebkę przedsiębiorczości, jest teraz miastem startupów.

W tym wydaniu prezentujemy także nowe inicjatywy takie jak; Fundacja  Stratup Poland czy Orange Fab. Dodatkowo przekazujemy garść informacji o nowej perspektywie finansowej Unii Europejskiej, której szczegóły poznamy na początku przyszłego roku.

Życząc spokojnych i radosnych Świąt, zapraszamy do lektury.

 

Parkmag nr 9

CURULIS I RANKINGI

 

W lutowym  numerze magazynu szczególnie zachęcamy do przeczytania dwóch rozmów z lokatorami PPTP. Rozmowy z Mateuszem Klupczyńskim, prezesem firmy Curulis Sp. z o.o., której analitycy wzięli pod lupę 2479jednostek samorządowych i o tym co się wydarzyło później. Odpowiedzi na pytanie o intencje, którymi kierowali się autorzy publikacji i o tym skąd pomysł na oferowanie tego typu usług w naszym wywiadzie

 

Cyklicznie na naszych stronach prezentujemy firmy z inkubatora PPTP. Tym razem w „My name is...” przedstawiamy firmę FORDATA. Na nasze pytania odpowiadały trzy niezwykłe kobiety, założycielki firmy, która działa na pograniczu IT i konsultingu. Warto przyjrzeć się odpowiedzią, szczególnie jeśli poszukujecie Państwo recepty na sukces w życiu i biznesie.

Mamy nadzieję, że każdy z Państwa znajdzie w tym numerze coś dla siebie. Zapraszamy do lektury!

 

 

 

Parkmag nr 10

STARTUP POZNAŃ

 

Za nami druga edycja Startup Poznań, wydarzenia zorganizowanego w ramach V edycji Dni Przedsiębiorczości Poznań. W wykładach i warsztatach, które odbyły się 21 i 22 kwietnia, wzięli udział twórcy firm technologicznych i przedsiębiorcy, którym zależy na wdrożeniu nowoczesnych i innowacyjnych narzędzi marketingu i zarządzania. Szczegóły związane z imprezą, odnajdziecie w najnowszym wydaniu Parkmagu.

 Ponadto w numerze relacja ze spotkania z Natalią Hatalską, specjalistką w dziedzinie alternatywnych form komunikacji marketingowej, które odbyło się w PPTP 25 marca. Wzięło w nim udział ponad 100 uczestników, co dowodzi jak dużym zainteresowaniem cieszy się temat ogólnoświatowych trendów w branży marketingowej. Oprócz tego, w artykule “Co musisz wiedzieć o nowej perspektywie finansowej?” 

 

Parkmag nr 11

POZNAŃ wspiera kreatywnych

 

W tym numerze prezentujemy listę Top 10 wydarzeń dla przedsiębiorców i pasjonatów. Propozycje miejsc i spotkań dla ludzi poszukujących wiedzy, parterów w biznesie lub kontaktów i zachęcamy do udziału w Poznań Startup Weekend Smat City. W numerze także relacja ze spotkania z Jakubem Sobczakiem z PolakPotrafi.pl, gościem majowego Mind Parku. Do prowadzonego przez niego portalu trafiają ludzie z pomysłami na biznes, szukający środków na realizację

marzenia lub wsparcie konkretnego projektu. Wszystkich łączy pasja i wiara w swoje pomysły.

Ich zaangażowanie powoduje, że znajdują inwestorów gotowych wesprzeć najbardziej szalone pomysły. W tym numerze piszemy też o nowym programie Narodowego Centrum

Badań i Rozwoju Go_Global.pl.

 

Zapraszamy do lektury!

 

 

Parkmag nr 12

Nowa inwestycja za bramką

 

 

W tym numerze znajdą Państwo relację z wmurowania kamienia węgielnego pod kolejną, sztandarową inwestycję WCWI, budowę kompleksu biurowo-parkingowego przy ul. Za Bramką. 

Przeczytać będzie można także o naszym ostatnim spotkaniu z cyklu MIND PARK, którego gościem był Marek Przystaś z DuckieDeck!

 

Zapraszamy do lektury!